Psota
Dołączył: 07 Sie 2006
Posty: 684 Przeczytał: 0 tematów
Ostrzeżeń: 0/5
|
Wysłany:
Wto 20:24, 26 Wrz 2006 |
|
|
Poznaliśmy już polskich artystów, którzy zaprezentują się podczas drugiej edycji Free Form Festival, który odbędzie się 12-14 października w warszawskiej "Fabryce Trzciny".
Zagranicznymi gwiazdami imprezy będą Coldcut, Hooverphonic, Chicks On Speed, Freeform, Wax Tailor. Z kolei Polskę reprezentować będą: Plastic, Mass Kotki, Plazmatikon, Yummy Cake, C.H. District i Monopop.
Plastic opiera swoją muzykę na nowoczesnych brzmieniach electro-popu z elementami charakterystycznymi dla muzyki lat 80. Są fanami analogowych brzmień i kolekcjonerami kultowych instrumentów klawiszowych. Ich muzyka niesie ze sobą dużą dawkę świeżości i pozytywnej energii. To stylistyczna podróż od tanecznego house'u przez electro, funk i drum'n'bass do chilloutu. Plastic tworzą Agnieszka Burcan (wokal, instrumenty klawiszowe, programowanie) i Paweł Radziszewski (gitara, skrecze, programowanie). Oboje są również producentami całego materiału. Debiutancki album Plastic ukazał się 9 czerwca 2006 nakładem EMI Music Poland. Na koncertach występują w rozszerzonym kilkuosobowym składzie: Aga - wokal, Paweł - gitara, Piotr Skotnicki - klawisze, Paweł Bomert - bas, Adam Kram - perkusja.
Mass Kotki to elektropunkowy girlsband, założony w 2003 roku przez Lady Electrę (Łódź) i Katiuszę (Warszawa). Muzyczny miks oldschoolowych brzmień disco, punkowego hałasu, nowej fali i elektro. Koncerty to tematyczne show z niepowtarzalnym imagem. Mass Kotki wcielają się w różne ikony kobiecości: księżniczki, dziwki, kury domowe, pielęgniarki, żołnierki, diablice. Dziewczyny zagrały kilkadziesiąt koncertów w kraju i zagranicą (wschodnią i zachodnią), w 2005 r. wydały debiutancką płytę "Chodź zobaczyć". Obecnie pracują nad drugą płytą.
Muzyka zespołu Plazmatikon jest zawieszona gdzieś w naszej współczesności, zahaczając o klimaty broken beat, lounge, nu jazz, avant ale wykonywana w improwizowanej formie na instrumentach made in ZSRR, NRD, PRL (syntezatory, beat maszyny). Ten wyjątkowy brzmieniowy melanż staje się podstawą do prowokujących improwizacji. Utwory zespołu są nieskrępowaną i spontaniczną przechadzką po współczesnych nurtach muzyki instrumentalnej. Plazmatikon łączy w jednej myśli muzycznej elementy clubbingowe oraz improwizacyjno-eksperymentalne. 1 czerwca ukazała się EP-ka zespołu, na której znajduje się pięć utworów.
Zespół Yummy Cake powstał w listopadzie 2005 roku jako projekt elektro power pop. Dotychczas zespół nagrał materiał na płytę oraz koncertował w klubach Warszawy i Łodzi. Koncerty Yummy Cake to energetyczne show zawierające oprócz elementów scenicznych także wizualizacje tworzone na potrzeby konkretnych występów. Charakterystyczne elementy wyznaczające styl zespołu to białe pudle i glamour połączone z mocnym rytmicznym brzmieniem.
C.H. District, czyli Mirosław Matyasik, działalność artystyczną rozpoczął w 1996 r., współtworzył śląską scenę ambient/noise/experimental. Od 1998 podstawę jego twórczości stanowi jednoosobowy projekt o nazwie C.H. DISTRICT, który łączy w sobie tradycję muzyki industrialnej z współczesnymi produkcjami z kręgów tzw. "inteligentnej elektroniki". Ściśle współpracuje z grupą performance/video art SUKA OFF zasilając ich działalność jako twórca oprawy dźwiękowej. W latach 1998-2001 ukazały się dwa wydane własnym sumptem płyty CDR - "Pneuma-ti-coi" oraz "Continuance". W 2002 r. podpisał kontrakt z francuską wytwórnią M-Tronic i wydał pierwszy oficjalny CD, split z holenderskim Duuster, który odbił się sporym echem w Polsce, ale przede wszystkim zagranicą - we Francji i za oceanem. Na początku 2005 roku światło dzienne ujrzał drugi longplay C.H. District - "Slides" nagrany dla paryskiego labelu
Monopop to nowy szczeciński projekt muzyczny Moname i Offpopa. Pierwsza płyta ukaże się zimą nakładem lokalnej oficyny Typical Rec. Projekt tworzą Offpop - szczeciński didżej i producent i Mo Name z kolektywu Family Groove. Offpop swoja przygodę z muzyką elektroniczną rozpoczął na przełomie 1997/1998. Na swoim koncie ma wydane dwie EP-ki. Do jego największych sukcesów można zaliczyć zamieszczenie utworu "Low Rider" na płycie "DJ Kicks" - didżeja Tigi. Muzyka Off pop łączy takie obszary współczesnej elektroniki jak electro-house, tech-house czy minimal house. W maju 2005 pojawiła się kompilacja "Elektronische Musik - Interkontinental 4", na której znalazł się utwór Offpop "Grammophon".
Mo Name znany z Family Groove - kolektywu muzycznego didżejów i producentów: Mario, Jazzmix, Mo Name. Występowali u boku światowych sław muzyki klubowej (m.in.: Dixon, Daniel P., Cle, Martin Landsky, Lil Tony, Maurice Fulton, Kiki). Poza czołówką polskich klubów grają poza granicami kraju w słynnych berlińskich klubach: "WMF", "Cookies Bar", "Pfefferbank", "Casino".
Ceny biletów:
12, 13 października - 60 PL (do końca września) na jeden dzień
70 PLN (od 1 października) na jeden dzień
14 października - 70 PLN (do końca września)
80 PLN (od 1 października)
Karnety trzydniowe - 150 PLN (ilość ograniczona)
Sprzedaż biletów. W punktach na terenie Warszawy: Shortcut Traffic Club, "Fabryka Trzciny" - (22) 619 05 13. Ogólnopolska sprzedaż i rezerwacja: sieć sprzedaży Ticketpro: [link widoczny dla zalogowanych] sieć Eventim [link widoczny dla zalogowanych] oraz na [link widoczny dla zalogowanych]
Strona festiwalu:
[link widoczny dla zalogowanych] |
Post został pochwalony 0 razy |
|